Aktualności - III Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Westerplatte

III Liceum Ogólnokształcące
z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. Bohaterów Westerplatte
w Gdańsku

  • Zakończenie Programu Zielonej Edukacji

    22.06.2026
    Ukoronowaniem działań młodzieży pod kierunkiem nauczycielki biologii i geografii pani Aneta Wieczorek w Program Zielonej Edukacji. Gdańsk jest... nagroda!!! Z radością zaprezentowaliśmy efekty wspólnej pracy na uroczystym zakończeniu 3 edycji Programu, które odbyło się 19 czerwca w Hevelianum.
    Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w Programie, za pomoc pani Joanna Rayss, za opiekę pani Monika Mikołajczyk! Do zobaczenia w przyszłym roku!
    P.S. Nasze ogródki deszczowe mają się świetnie!
    czytaj dalej: Zakończenie Programu Zielonej Edukacji
  • Mamy podium na Public Speaking Contest IATEFL 2026

    22.06.2026

    Z radością i dumą informujemy, że nasze uczennice Kornelia Bociewicz i Margarita Shemiakova z kl 3IBa zdominowały podium wojewódzkiego finału konkursu Public Speaking Contest IATEFL 2026 i zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce. W konkursie brał udział również bardzo obiecujący Public Speaker z kl 1 MYPa - Dominik Rudoman. Gratulujemy naszym mówczyniom i mówcy, a także p. Prof. E. Gobis, która przygotowała ich do konkursu. Życzymy kolejnych imponujących osiągnięć.

    czytaj dalej: Mamy podium na Public Speaking Contest IATEFL 2026
  • Rejs żeglarski kl. 2A

    22.06.2026
    Klasa 2A wzięła udział w wyjątkowym rejsie żeglarskim po jeziorze Jeziorak. W dniach 8 czerwca do 12. Wyjazd był świetną okazją do integracji, nauki współpracy i przeżycia niezapomnianej przygody pod żaglami.
    Nad bezpieczeństwem i dobrą atmosferą czuwali nauczyciele: Pani Joanna Nurska, Pan Cezary Tulin oraz Pani Aleksandra Kossakowska. Serdecznie dziękujemy również wspaniałej kadrze – Kacprowi, Kasi, Kubie i Markowi – za zaangażowanie, cierpliwość i przekazanie wiedzy żeglarskiej. Podczas całego rejsu towarzyszyła nam fantastyczna żeglarska atmosfera.
    To był czas pełen uśmiechu, pięknych widoków, wspaniałych wieczorów spędzonych nad ogniskiem i wspomnień, które na długo zostaną z nami!
    czytaj dalej: Rejs żeglarski kl. 2A
  • Udział w konferencji Infoshare 2026

    22.06.2026
    Udział w konferencji Infoshare 2026 
    Nasi uczniowie wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu – konferencji Infoshare 2026. Największej konferencji technologicznej w Europie Środkowo‑Wschodniej, która co roku gromadzi ponad 6500 uczestników: liderów IT, innowatorów, przedsiębiorców, marketerów, inwestorów oraz specjalistów z branży nowych technologii.
    Udział w wydarzeniu był możliwy dzięki zaproszeniu organizatora oraz współpracy w ramach doradztwa zawodowego z Gdańską Fundacją Przedsiębiorczości Starter.
    Była to niezwykła okazja, aby uczniowie mogli z bliska zobaczyć świat nowoczesnego biznesu, zainspirować się spotkaniami z liderami innowacji oraz wziąć udział w dedykowanych im praktycznych warsztatach, takich jak:
    • Od pomysłu do startupu – jak budować biznes, który ma sens,
    • Thinking outside the box – kreatywność i innowacja w praktyce.
    Udział w konferencji pozwolił młodzieży poszerzyć wiedzę, zdobyć nowe doświadczenia oraz lepiej zrozumieć dynamicznie zmieniający się rynek pracy.
    Opracowała:
    Dorota Piotrowska
    Nauczycielka informatyki/doradca zawodowy
    czytaj dalej: Udział w konferencji Infoshare 2026
  • Wyprawa w Karkonosze

    22.06.2026
    Cały tydzień trwała wyprawa 3 a w Karkonosze. Piękna pogoda, zachwycająca przyroda, solidny wysiłek i integracja - tak w skrócie można podsumować ten wyjazd.
    Panie Anna Bielecka- Mateja, Dorota Gąsiorowska oraz Dorota Jamroż- Janowicz czekają na kolejną wspólna wyprawę.
    czytaj dalej: Wyprawa w Karkonosze
  • Gdański Zespół Żłobków

    15.06.2026

    Wolne miejsca w miejskich żłobkach

    czytaj dalej: Gdański Zespół Żłobków
  • Bezpłatne szkolenia dla mieszkańców

    12.06.2026

    Obrona Cywilna. W tym roku 79 bezpłatnych szkoleń dla mieszkańców

    czytaj dalej: Bezpłatne szkolenia dla mieszkańców
  • Muniek Staszczyk w Topolówce

    03.06.2026
    Legenda polskiego rocka w murach Topolówki!
    Za nami wyjątkowe spotkanie z Muńkiem Staszczykiem – pełne barwnych anegdot, muzycznych wspomnień, inspirujących refleksji i dużej dawki humoru. Nie zabrakło ciekawych pytań, szczerych odpowiedzi oraz wielu momentów, które wywołały uśmiech na twarzach uczestników. Dziękujemy za poświęcony czas, otwartość i fantastyczną atmosferę.
    Szczególne podziękowania kierujemy do naszego ucznia Mateusza Kalinowskiego z 3D, który z ogromnym zaangażowaniem podjął się organizacji tego wydarzenia. Dzięki jego inicjatywie, pracy i determinacji mogliśmy wspólnie uczestniczyć w tak wyjątkowym spotkaniu.
    Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i stworzenie wspaniałej atmosfery.
    czytaj dalej: Muniek Staszczyk w Topolówce
  • Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

    18.05.2026
    czytaj dalej: Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych
  • Rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli i oddziałów zerowych

    18.05.2026
    czytaj dalej: Rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli i oddziałów zerowych
  • Ostatni Dzwonek 2026 r.

    30.04.2026
    24 kwietnia 2026 roku w auli szkoły odbyła się tradycyjna uroczystość pożegnania uczniów klas IV – „Ostatni dzwonek”.
    Był to wyjątkowy dzień pełen wzruszeń, wspomnień, uśmiechów i podziękowań za wspólnie spędzone lata.
    Podczas uroczystości nie zabrakło ciepłych słów skierowanych do tegorocznych absolwentów, podsumowań ich osiągnięć oraz chwil, które na długo pozostaną w pamięci całej społeczności szkolnej.
    W imieniu klas trzecich maturzystów pożegnała klasa 3IB, która, pod opieką p. U. Zblewskiej, przygotowała część artystyczną a o oprawę muzyczną zadbał Klub Muzyczny pod opieką p. D. Piotrowskiej.
    Dziękujemy Wam za obecność, zaangażowanie i wkład w życie naszej szkoły!
    Drodzy Maturzyści – przed Wami ważny etap. Życzymy Wam spokoju, wiary we własne możliwości, trafionych tematów i jak najlepszych wyników na egzaminach maturalnych. Niech zdobyta wiedza, determinacja i marzenia prowadzą Was do sukcesów.
    Powodzenia na maturze i do zobaczenia na kolejnych etapach życia!
    fot. Z. Geryk
    czytaj dalej: Ostatni Dzwonek 2026 r.
  • Zofia Stelter w gronie 139 najlepszych gdańskich zawodniczek i zawodników!

    22.04.2026
    Z ogromną dumą informujemy, że nasza uczennica Zofia Stelter z klasy 4IBA znalazła się w gronie 139 najlepszych gdańskich zawodniczek i zawodników! 🏆
    Podczas 18. Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego Zosia wraz z koleżanką z drużyny Iceskater Barbarą Gertrudą została wyróżniona za wysokie osiągnięcia w łyżwiarstwie synchronicznym – zarówno w rywalizacji ogólnopolskiej, jak i międzynarodowej. 
    Jesteśmy z Ciebie niezmiernie dumni! To wyróżnienie jest dowodem Twojej ciężkiej pracy, poświęcenia i talentu. Życzymy kolejnych sukcesów na lodzie i jeszcze więcej powodów do świętowania!
    czytaj dalej: Zofia Stelter w gronie 139 najlepszych gdańskich zawodniczek i zawodników!
powrót do góry